top of page

ELIŠKA BENEŠOVÁ

Eliška Benešová je tanečnice, lektorka a performerka z České republiky. Prošla studiem řady tanečních technik, jak na pražských školách (Taneční konzervatoř hl.m. Prahy, Konzervatoř Duncan centre), tak v zahraničí (Escuela profesional de danza de Mazatlan, Mexiko). Věnuje se vlastní umělecké tvorbě. V roce 2023 založila umělecké uskupení 23 Poems collective pro rozvoj multižánrové a mezinárodní kooperace v ČR. V současné době působí jako lektorka tance na Konzervatoři DC, věnuje se dětské taneční tvorbě ve spolupráci s děčínským tanečním studiem FRI.DA. Od roku 2017 aktivně studuje a pohybově se rozvíjí v rámci FM – Fighting Monkey je aplikovaná praxe pro lidský rozvoj prostřednictvím pohybu založena Jozefem Fručkem (SK) a Lindou Kapetaneou (GR). Společně s Jakubem Zemanem (ČR), jako nezávislí lektoři a instruktoři FM vedou dílny pro profesionály i nadšence napříč různými disciplínami v České republice a v zahraničí (Akademie múzických umění, Praha 2022, Laterna fest, Praha 2022, Festival Tanzwerkstatt, Mnichov 2020, Centrum Habitat, Oaxaca, Mexiko 2020, taneční školy: Mazatlán, Pachuca, Guadalajara, Hermosillo, Mexiko 2019).

UMĚLECKÉ PROJEKTY A SPOLUPRÁCE

2022​ - Propojme se včera/ Tantehorse - taneční představení s vědeckou přednáškou v Akademie věd České republiky - performer v projektu. https://www.youtube.com/watch?v=faHle_K6upU

2022 - Art Casino - Hra o budoucnost/ Petr Boháč a Miřenka Čechová - imerzní umělecko-edukativní projekt v Paláci Akropolis - performer v projektu.

2021 - 2022  CUBE - performance člověka a objektu/ Galerie Pragovka, Studio Alta, Úl - autorská tvorba ve spolupráci se sochařkou Kristýnou Kužvartovou - choreografie, dramaturgie a performance v projektu.

2021 - Jakou řečí mluvíš  - Improvizovaná performance ve spolupráci s hudebníkem Václavem Chalupským, Múzy Na Valech, Nymburk, koncept: Eliška Benešová.

2020 - CUBE - krátký film  pro online verzi festivalu EITAI v Querétaro, Mexiko ve spolupráci s Lukášem Hausenblasem a Michalem HōR Horáčkem https://vimeo.com/eliskabenesova

2020 - FEAR - autorská tanečně divadelní performance pro kulturně sociální centrum HABITAT, Oaxaca, Mexiko.

2019 - FIBONACCI - performance v experimentálním krátkém filmu Tomáše Hubáčka.

https://vimeo.com/555631599?fbclid=IwAR3qr05Y1O7R8T1ubXA4_1QCmCKLmgVkadtIDbBDCBAcExh_e5zrh1Rp9m0

2019 - Příběh, který hledáš  - intenzivní týdenní workshop pro mládež zahrnující tvorbu představení a výstup/ Divadlo Na Kovárně a ve veřejný prostor města Poděbrady - koncept a režije projektu.

bottom of page