ELIŠKA BENEŠOVÁ

je tanečnice, lektorka a performerka  z České republiky. Věnuje se vlastní umělecké tvorbě, ale i zpěvu, psaní hudebních textů  a kresbě.  

V současné době působí jako lektorka tance na Konzervatoři Duncan Centre. Spolupracuje s děčínským tanečním studiem FRI.DA a pražskou Budilovou divadelní školou.  Od roku 2017 aktivně studuje a pohybově se rozvíjí v rámci Fighting Monkey vzdělávacího programu, založeného Jozefem Fručkem (SK) a Lindou Kapetaneou (GR). Společně s Jakubem Zemanem (ČR), jako nezávislí lektoři a  instruktoři FM, vedou dílny pro profesionály i nadšence napříč různými disciplínami v České republice i v zahraničí ( Festival Tanzwerkstatt Mnichov 2020, Mexico: Oaxaca 2020, Mazatlán, Pachuca, Guadalajara, Hermosillo 2019.)

UMĚLECKÉ PROJEKTY A SPOLUPRÁCE

2021/ Jakou řečí mluvíš ? - Improvizovaná performance ve spolupráci s hudebníkem Václavem Chalupským, Múzy Na Valech, Nymburk. 

2021/ CUBE - Veřejné uvedení představení  v rámci Zažít Pragovku Jinak, Praha, neveřejná premiéra v divadle Studia ALTA, Praha.

2020/ CUBE  - Krátký film  pro online verzi festivalu EITAI v Querétaru, Mexiko.

2020/ FEAR -  Tanečně divadelní performance pro kulturně sociální centrum HABITAT, Oaxaca, Mexiko

2019/ FIBONACCI - Performance v  experimentálním krátkém filmu Tomáše Hubáčka.

2019/ PŘÍBĚH - KTERÝ HLEDÁŠ  - Intenzivní týdenní workshop pro mládež zahrnující tvorbu představení a výstup v Divadle Na Kovárně a ve veřejném prostoru v Poděbradech. 

2018/ WHERE YOU ARE- Improvizovaná hudebně taneční performance ve spolupráci s Ingrid Zotovou - Mikshinou, Romanem Zotovem - Mikshin, Alexandrem Chernyshkovem, Marinou Poleukhinou, Jakub Zemanem ve Švestkovém dvoře, festival Hear Me, České Budějovice.