top of page

ELIŠKA BENEŠOVÁ

je tanečnice, lektorka a performerka  z České republiky. Věnuje se vlastní umělecké tvorbě, ale i zpěvu a psaní hudebních textů.

V současné době působí jako lektorka tance na Konzervatoři Duncan Centre. Spolupracuje s děčínským tanečním studiem FRI.DA a pražskou Budilovou divadelní školou.  Od roku 2017 aktivně studuje a pohybově se rozvíjí v rámci Fighting Monkey vzdělávacího programu, založeného Jozefem Fručkem (SK) a Lindou Kapetaneou (GR). Společně s Jakubem Zemanem (ČR), jako nezávislí lektoři a  instruktoři FM, vedou dílny pro profesionály i nadšence napříč různými disciplínami v České republice i v zahraničí ( Festival Tanzwerkstatt Mnichov 2020, Mexico: Oaxaca 2020, Mazatlán, Pachuca, Guadalajara, Hermosillo 2019.)

UMĚLECKÉ PROJEKTY A SPOLUPRÁCE

2022​ - Propojme se včera/ Tantehorse - taneční představení s vědeckou přednáškou v Akademie věd České republiky - performer v projektu. 2022 - Art Casino - Hra o budoucnost/ Petr Boháč a Miřenka Čechová - imerzní umělecko-edukativní projekt v Paláci Akropolis - performer v projektu.

2021 - 2022  CUBE - performance člověka a objektu/ Galerie Pragovka, Studio Alta, Úl - autorská tvorba ve spolupráci se sochařkou Kristýnou Kužvartovou - choreografie, dramaturgie a performance v projektu.

2021 - Jakou řečí mluvíš  - Improvizovaná performance ve spolupráci s hudebníkem Václavem Chalupským, Múzy Na Valech, Nymburk, koncept: Eliška Benešová.

2020 - CUBE - krátký film  pro online verzi festivalu EITAI v Querétaro, Mexiko ve spolupráci s Lukášem Hausenblasem a Michalem HōR Horáčkem

2020 - FEAR - autorská tanečně divadelní performance pro kulturně sociální centrum HABITAT, Oaxaca, Mexiko.

2019 - FIBONACCI - performance v experimentálním krátkém filmu Tomáše Hubáčka.

2019 - Příběh, který hledáš  - intenzivní týdenní workshop pro mládež zahrnující tvorbu představení a výstup/ Divadlo Na Kovárně a ve veřejný prostor města Poděbrady - koncept a režije projektu.

2018 - WHERE YOU ARE - improvizovaná hudebně taneční performance ve spolupráci s Ingrid Zotovou - Mikshinou, Romanem Zotovem - Mikshin, Alexandrem Chernyshkovem, Marinou Poleukhinou, Jakub Zemanem/ Švestkový dvůr, festival Hear Me, České Budějovice.

bottom of page